"Proti"kuřácký zákon

10. Červenec 2010 - 14:42 | Přidat komentář

Tak a je to zase tady. Kouření na zastávkách. Vrací se s docela logickým zdůvodněním, že prostor zastávky nelze zcela přesně vymezit. Ach, kdybychom my Češi nebyli tak upjatí na přesné právnické formulace. Co kdybychom občas použili zdravý selský rozum?

Kategorie:

Nebezpečí na Facebooku

19. Leden 2010 - 23:36 | Přidat komentář

Často se mluví o tom, jak jsou sociální sítě nebezpečné pro možnost zneužití osobních údajů apod. To je sice možná pravda, ale také je nepopiratelným faktem to, že každý je sám zodpovědný za to, co na těchto webech na sebe vyžvaní a případné nebezpečí se tedy týká pouze jednotlivců. Poslední události ale ukázaly jiné nebezpečí pro celou společnost, které se díky Facebooku zviditelnilo.

Kategorie:

Novoroční projev

1. Leden 2010 - 12:00 | Přidat komentář

Přátelé,

aniž by za tím byl jakýkoli postranní záměr, pocítil jsem potřebu napsat si svůj, alternativní novoroční projev. Co se odehrálo v tom právě skončeném roce?

Kategorie:

OstravaPo několika nepříliš zajímavých titulech z posledních let, které v podstatě jen v jiném složení recyklovaly již notoricky známé písně, přišla opravdová lahůdka. Konečně někoho napadlo kromě vydání několika dosud nepublikovaných nahrávek přidat také jiné verze ostatních písní. Jedná se konkrétně o nahrávky z ostravského studia Československého rozhlasu uskutečněné v letech 1967 - 1969.

Kategorie:

Muezzini a zvony

9. Prosinec 2009 - 20:50 | Přidat komentář

Před několika dny odhlasovalo Švýcarsko v referendu zákaz stavby minaretů. A hlasy volající po podobném plebiscitu už se ozývají z Nizozemí i Francie.

Kategorie:

Piwik je opensourcová aplikace, sloužící ke statistice návštěvníků vašeho webu. Hlavním rozdílem oproti podstatně známější službě stejného zaměření Google Analytics je skutečnost, že v případě Piwiku se nejedná o službu, ale aplikaci běžící na PHP a MySQL. Tuto aplikaci tedy provozujete na vlastním serveru, kam si ji nainstalujete podobně jednoduchým způsobem jako např. redakční systém Drupal, WordPress nebo některé fotogalerie a řadu dalších známých aplikací.

Kategorie:

Svědomí

3. Listopad 2009 - 14:40 | Přidat komentář

Nedávno se Václav Moravec při diskuzi o nemožnosti odebírání vysokoškolských titulů zeptal, co si mají myslet ti studenti, kteří se poctivě dřeli s diplomovou prací, když jiní ji jednoduše zkopírovali. Ale kam se poděla morálka a svědomí, napadlo mě v tu chvíli. To už se opravdu všechno poměřuje jenom tím, jak snadno a rychle to kdo získal? Samozřejmě to, že někdo dosáhl titulu na základě opsané práce, je velký problém a riziko pro každého, kdo s takovým člověkem v budoucnu bude spolupracovat.

Kategorie:

12. října vyšla nová deska Tomáše Kluse - Hlavní uzávěr splínu. Ovšem já bych jej nazval spíše hlavním otvíračem. Album totiž rozhodně nepatří k nejveselejším a ve mně třeba vyvolalo docela tesknou náladu. Nicméně to je třeba brát jako veskrze pozitivní fakt.

Kategorie:

Někdy v létě u táty v práci odhalili zaměstnance, který tam delší dobu kradl materiál. Úplně nové role plechů vyvážel a dával je pravděpodobně do sběru. Nikomu tam nebylo divné, proč se vyhazuje nepoužitý materiál. Možná je ale prodával řemeslným živnostníkům. Nikomu materiál nechyběl v účetnictví, nikomu nepřebýval na střeše. Ten člověk během několika měsíců prodal tuny plechu, který byl evidentně kradený a vždy pro něj našel kupce. Prostě to nebyl problém.

Kategorie:

Pražské kolektory

16. Září 2009 - 20:46 | Přidat komentář

VýhybkaV rámci projektu zážitková turistika nabízí společnost Kolektory Praha, a. s. možnost nahlédnout do těchto podzemních staveb. Původně byla prohlídka možná pouze pro skupiny, což bylo organizačně i finančně poměrně náročné. V současnosti se však na prohlídku mohou přihlásit i jednotlivci. Cena činí 300 Kč na osobu.

Kategorie: